Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

SM istorija ir dokumentai

Sveiko miesto projektas 
Istorija  
 
Klaipėda oficialiai tapo sveiku miestu                                                                   2011-02-21  
 
 
 
Klaipėda oficialiai tapo pirmuoju Lietuvos miestu Pasaulinės sveikatos organizacijos Sveikų miestų tinklo nariu. Šiandien uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius pasirašė "Sveiko miesto" sertifikatą. "Ţinoma, būtų naivu tikėtis, kad nuo šios akimirkos Klaipėda pasidarys pats sveikiausias miestas. Tačiau tai ţenklas, kad dabar planuojant bet kurioje sferoje į sveikatinimo dalykus bus ţiūrima per padidinamąjį stiklą", – sakė R. Taraškevičius. 
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atstovas Vytautas Valevičius pabrėţė, jog, ko gero, didţiausias šio sertifikato laimėjimas yra tas, kad dabar Klaipėda galės pasinaudoti kitų miestų sukaupta patirtimi ir ţiniomis visuomenės sveikatos srityje. 
Nuo šiol Klaipėda turės dar vieną ţenklą – "Klaipėda – sveikas miestas". Konkursui šiam ţenklui sukurti buvo pateiktos 27 paraiškos. Nugalėtoja paskelbta Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros studentė Valerija Černobrivec. "Stengiausi sukurti tokį ţenklą, kuris atspindėtų, kad Klaipėda yra sveikas miestas", – šypsojosi apdovanojimą iš mero rankų atsiėmusi studentė. 
Įgyvendinti sveikiems miestams keliamus tikslus neprireiks steigti naujų etatų ir tarnybų. Visuomenės sveikatos projektus įgyvendins Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su savivaldybės Sveikatos skyriaus specialistais. 
 
Pagrindiniai tikslai, kurių siekti įsipareigoja PSO Europos Sveikų miestų tinklo nariai: paramą teikianti globėjiška aplinka, sveikas gyvenimo būdas, sveika urbanistinė aplinka ir planavimas. Įstojus į sveikų miestų sąjungą atsiras daugiau galimybių remtis Europos miestų patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose, ypač finansuojamuose Europos sanglaudos fondų, kuriems reikalingi partneriai iš ES šalių. Buvimas Sveikų miestų organizacijos nariu leis plačiai skleisti ţinias apie Klaipėdą.  
Ši organizacija yra nustačiusi narystės kvotą – vienas miestas narys atstovauja iki 5 mln. gyventojų. Tad Klaipėda tampa pirmu ir vieninteliu Lietuvos miestu šios organizacijos nariu. 
"Kaunas taip pat turėjo tokių tikslų, tačiau jiems nepavyko. Galbūt darysime regioninį tinklą, kaip daroma Estijoje ir įsteigsime daugiau padalinių", – svarstė V. Valevičius.  
PSO Europos sveikų miestų tinklo nariai moka metinį nario mokestį – 3 500 dolerių per metus. Sveikų miestų asociacija vienija daugiau nei 1 200 miestų iš 30 valstybių ir daugiau nei 20 Baltijos regiono miestų. Europos sveikų miestų judėjimas šiemet skaičiuoja jau dvidešimtus metus. 
Vos prasidėjus kalboms, kad Klaipėda siekia sveiko miesto statuso, pasigirdo daug kritikos, tačiau R. Taraškevičius pabrėţė, kad nekritikuojami tik tie, kurie nieko nedaro. 
"Mes nepriimame stručio pozicijos. Pamenu, prieš keletą metų Klaipėda sutiko dalyvauti anoniminėje moksleivių apklausoje apie narkotikus. To nedarė nė vienas Lietuvos miestas. Rezultatai, palyginti su kitomis šalimis, buvo prasti, ir visi pradėjo mus mušti – esą Klaipėda narkomanų miestas. Tačiau ar geriau uţsimerkti ir apsimesti, kad problemų nėra, ar geriau jas atskleisti ir su jomis kovoti?" – retoriškai klausė miesto meras. 
Šaltinis : http://www.ekodiena.lt/klaipeda-oficialiai-tapo-sveiku-miestu